Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że w dniach 15-23 czerwca 2024 r. na rzece Czarna Nida odbędzie się kurs dla kandydatów na przodownka turystyki kajakowej PTTK III stopnia. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Komisją (ktkaj@wp.pl).

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK zaprasza w dniach 9-12 listopada 2023 r. na Zlot Przodowników Turystyki Kajakowej PTTK oraz Konferencję Instruktorów PZK. Podczas imprezy odbędzie się m. in. kurs dla weryfikatorow turystycznych odznak kajakowych PZK/PTTK, kurs pierwszej pomocy, zajęcia dotyczące rozwoju klubów oraz ciekawy program rekereacyjny w tym spływ piękną, małą rzeczką Luciążą.

więcej informacji ....    program    zgłoszenia on-line

Informujemy, że kurs dla przodowników turystyki kajakowej PTTK III st. został przeniesiony na termin 3-10 września 2023 r., z bazą w Ośrodku Sosenka koło Skierniewic nad rzeką Rawką, Zainteresowane osoby prosimy o pilny kontakt z KTKaj ZG PTTK (mail: ktkaj@wp.pl)
więcej informacji ....    karta zgłoszenia

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK wraz z Oddziałem PTTK "Mazowsze" informują, że w dniach 22-30 lipca 2023 r. odbędzie się kurs dla kandydatów na przodowników turystyki kajakowej PTTK st. III na rzekach Drawa i Korytnica z bazą w Drawnie zakończony egzaminem. Zapraszamy osoby, które już pływały kajakami po róźnych rzekach i chciałyby w przyszłości brać udział w oragnizacji imprez kajakowych. Zapisy są przyjmowane do 30 czerwca 2023 r.

więcej informacji ....    karta zgłoszenia

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK wraz z Oddziałem PTTK "Mazowsze" informują, że w dniach 27-30 lipca 2023 r. odbędzie się sesja szkoleniowa dla kandydatów na przodowników turystyki kajakowej PTTK st. III przygotowujących się do egzaminu w trybie eksternistycznym w Drawnie zakończony egzaminem. Zapraszamy tylko doświadczonych, dobrze wyszkolonych kajakarzy, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Zapisy są przyjmowane do 30 czerwca 2023 r.

więcej informacji ....    karta zgłoszenia

Centrum Turystyki Wodnej PTTK informuje, że nastąpiła zmiana terminu Spływu Kajakowego "200 kajaków na 200-lecie Kanału Augustowskiego". Impreza odbędzie się w dniach 31.08 - 3.09.2023 r. Zapraszamy.

szczegółowe informacje
Krajowa Konferencja Turustyki Kajakowej PTTK wybrała na na najbliższą kadencję Komisję Turystyki Kajakowej PTTK ZG PTTK w składzie:

przewodnicząca: Elżbieta Gomulska
wiceprzewodniczący: Mirosław Okrasa
sekretarz: Zofia Małgorzata Leszczyńska
członkowie:
Magdalena Orlikowska
Tomasz Adamek
Arkadiusz Kopczyk
Janusz Kosakowski

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że Krajowa Narada Turystyki Kajakowej PTTK połączona z wyborami Komisji oraz określeniem kierunków działań na najbliższe lata odbędzie się 15 kwietnia 2023 r. o godz.10:00 w Warszawie przy ul. Kasprowicza 40 (Centrum Turystyki Wodnej PTTK). Prosimy o wybór Waszych przedstawicieli na Konferencję (do 15 członków klubu - 1 delegat, powyżej - 2 delegatów). Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2023 r.
;uchwała Prezydium ZG PTTK
regulamin konferencji
Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK zaprasza w dniach 11-13 listopada 2022 r. na Zlot Przodowników Turystyki Kajakowej oraz Konferencję Instruktorów PZK. Podczas imprezy odbędzie się m. in. kurs dla weryfikatorow turystycznych odznak kajakowych PZK/PTTK oraz egzamin dla osób chcących ubiegać sie uprawnienia przodownika turystyki kajakowej PTTK st. II. Osoby pragnące przystapić do egzaminu proszone są o kontakt z KTKaj ZG PTTK (ktkaj@wp.pl).

więcej informacji ....    program    karta zgłoszenia  on-line

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK wraz z Oddziałem PTTK "Mazowsze" informują, że w dniach 16-24 lipca 2022 r. odbędzie się kurs dla kandydatów na przodowników turystyki kajakowej PTTK st. III na rzekach Drawa i Korytnica z bazą w Drawnie zakończony egzaminem. Zapraszamy osoby, które już pływały kajakami po róźnych rzekach i chciałyby w przyszłości brać udział w oragnizacji imprez kajakowych. Zapisy są przyjmowane do 24 czerwca 2022 r.

więcej informacji ....    karta zgłoszenia

22 maja zakończyła się sesja szkoleniowa dla doświadczonych kajakarzy przygotowujących się samodzielnie do egzaminu oraz egzamin dla kandydatów na przodownikówników turystyki kajakowe PTTK III stopnia. Cieszymy się, że kadra kajakowa w PTTK powiększyła nam się o kolejne osoby. Teraz nbastępny krok - w lipcu zapraszamy na kurs stacjonarny dla osób o mniejszym doswiadczeniu.

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK wraz z Oddziałem PTTK "Mazowsze" informują, że w dniach 19-22 maja 2022 r. odbędzie się sesja szkoleniowa dla kandydatów na przodowników turystyki kajakowej PTTK st. III przygotowujących się do egzaminu w trybie eksternistycznym w Zawadach nad Liswartą zakończony egzaminem. Zapraszamy doświadczonych kajakarzy, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Zapisy są przyjmowane do 24 kwietnia 2022 r.

więcej informacji ....    karta zgłoszenia

Stowarzyszenie Organizatorów Turystyki i Rekreacji zaprasza w dniach 2-6 czerwca 2021 r. na LXXIX Miedzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu

więcej informacji ....

Z przyjemnościa informujemy, że na rynku wydawniczym ukazała się książka Kol. Tomasza A. Krajewskiego "Woda i wanilia" opisująca wydarzenia z historii Włocławskiego Klubu Kajakowego PTTK. Zapraszamy do zapoznania sie z ciekawą lekturą.

Oddajemy w Wasze ręce Informator Kajakarza 2021. Mamy nadzieję, że mimo trudnej sytuacji ogólnej uda się bezpiecznie zrealizowac zaplanowane spływy.

Kończy się rok 2021. Prosimy Przewodniczących Terenowych Referatów Weryfikacyjnych Turystycznych Odznak Kajakowych o przysyłanie sprawozdań ze swojej działalności.