Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, ze w dniach 28.06-01.07.2018 r. w Załęczu Wielkim nad Wartą odbędzie się szkolenie dla kandydatów na przodowników turystyki kajakowej PTTK st. III (kurs zaoczny) zakończone egzaminem na uprawnienia. Zapraszamy doświadczonych kajakarzy, którzy chcą zdobyć uprawnienia kadry programowej PTTK. Termin zgłoszeń upływa 20 maja 2018 r.

więcej informacji ....    karta zgłoszenia
Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku i Klub Turystyczny SZUWAREK z Nowego Dworu Gdańskiego zapraszaja w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. na Wiosenny Spływ Kajakowy rzeką Drwęcą.

regulamin
Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że Krajowa Konferencja Turystyki Kajakowej PTTK połączona z wyborem składu komisji na lata 2018-20121 odbędzie się w dniu 10 marca 2018 r. w Warszawie, ul. Kasprowicza 40. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konferencji.

regulamin   zgłoszenie delegata
13 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 18:00 w "CORSO " przy ul. Elektoralnej 23 w Warszawie odbędzie się pod patronatem Towarzystwa Polska-Litwa-Łotwa-Estonia "KAJEL" publiczna premiera filmu Janusza Kaczmarczyka "Norwegia 2017 - wędrówki kajakowe (i nie tylko) po fiordach, rzekach i górach Pólnocnej Norwegii". Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o uprzednie zgłoszenia. Wstęp wolny.

zgłoszenia ....
Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że w dniach 10-12 listopada 2017 r. w Soczewce koło Płocka odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Instruktorów Kajakarstwa organizowana w ramach programu „Płyń po zdrowie”. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy. Termin zgłoszeń upływa 30 października 2017 r.

zaproszenie     karta zgłoszenia     program

Fundacja Rok Rzeki Wisły w ramach obchodów Roku Wisły zaprasza 20 października 2017 r. o godz 16:00 na chzrest i wodowanie największej na Wiśle drewnianej szkuty wiślanej (dł. 18 m, ciężąr 10 t !). Jednostka zostanie zwodowana w Porcie Czerniakowskim z dużej wysokości za pomocą najnowocześniejszego w Polsce sprzętu.

więcej informacji ....
Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK prosi o przysyłanie zgłoszeń do kalendarza ogólnopolskich imprez kajakowych na załączonym formularzu. Kalendarz zostanie zamieszczony w "Informatorze Kajakarza 2018" oraz w internecie.

zgłoszenie ...

3 września 2017 r. o godz. 12:45 Aleksander Doba zakończył w miejscowości Le Conquet (Bretania) we Francji swoją Trzecią Transatlantycką Wyprawę Kajakową . W 111 dni przepłynął ponad 4100 mil morskich pokonując kajakiem trasę z Ameryki Północnej do Europy. Gratulujemy !


W dniach 15-17 wrzesnia 2017 r. odbęzie się Międzynarodowy Dzień Kajakarza "Kayakmania – Koronowo 2017". Jest to impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym połączona z piknikiem oraz promujaca turystykę wodną i walory turystyczno - krajoznawcze Zalewu Koronowskiego.

więcej informacji ....
W sobotę, 9 września 2017 r., odbędzie w Warszawie cykl imprez pod hasłem " Święto Wisły" (zabawy sportowo rekreacyjne, warsztaty, pokazy, wystawy ect.). Punktem kulminacyjnym będzie wieczorna parada łodzi. Hasłem przewodnim jubileuszowej, dziesiątej edycji wydarzenia jest Rok Rzeki Wisły.

więcej informacji ....
W dniach 11 - 15 sierpnia 2017 r. Oddział Miejski PTTK w Lubliniw im. Stanisława Janowskiego i Klub Turystyki Kajakowej PTTK CIERNIK orgzanizują na rzekach Bystrzyca i Wieprz Centralny Spływ Kajakowy PTTK z okazji 700 lecia miasta Lublin. Zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.lublin.pttk.pl/.


Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku i Klub Turystyczny SZUWAREK z Nowego Dworu Gdańskiego zapraszaja w dniach 16-18 czerwca 2017 r. na XIV Spływ Wodami Żuław.

regulamin
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w ramach kampanii społecznej „ABC bezpiecznego wędrowania” ogłasza ogólnopolski konkurs pt. „ORGANIZATOR GODNY ZAUFANIA” adresowany do organizatorów imprez turystyki aktywnej. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

regulamin     karta zgłoszenia

Klub Turystyczny PTTK SZUWAREK W Nowym Dworze Gdańskim zaprasza w dniach 22-23 kwietnia 2017 r. na Wiosenny Spływ Kajakowy rzeka Drwęcą.

więcej informacji ...

Oddział Kujawski PTTK i Włocławski Klub Wodniaków PTTK zapraszają na spotkanie z Tomaszem Krajewskim, autorem książki „Wisłą w głąb Polski” w dniu 23 marca 2017 r. (w czwartek) o godzinie 17.00 na Miejskiej Przystani Wodnej nad Wisłą przy ul. Piwnej 1a we Włocławku. W czasie spotkania pokazane zostaną zdjęcia obrazujące bieg Wisły od jej źródeł w Beskidzie Śląskim aż po ujście do Bałtyku, a także liczne znajdujące się nad nią miasta, miasteczka i wioski.
W dniach 16-19 marca 2017 r. w Warszawie w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56 c. odbędzie się 29. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Szczególnie serdecznie zapraszamy w sobotę na "Dzień Kajakarza z Magazynem Wiosło".
Zapraszamy wszystkich kajakarzy i sympatyków do zapoznania się z "Informatorem Kajakarza 2017" oraz kalendarzem imprez na 2017 r.

więcej informacji ...


regulamin     karta zgłoszenia

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK prosi o przysyłanie zgłoszeń do kalendarza ogólnopolskich imprez kajakowych na załączonym formularzu. Kalendarz zostanie zamieszczony w "Informatorze Kajakarza 2017" oraz w internecie.

zgłoszenie ...

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 25 lipca 2016 roku odszedł na zawsze nasz niezrównany Przyjaciel i serdeczny Kolega ,wieloletni organizator spływów kajakowych "Metalowcy" na Mazurach , współzałożyciel i były Prezes Klubu Turystyki Kajakowej "PTASI-USKOK" we Wrocławiu. Leszek Pękalski "Lolek" . Miał 71 lat. Na ostatnią trasę odpłynął rzeką bez powrotu.

KTK PTASI USKOK, KTKaj ZG PTTK


Szczeciński Klub Turystyki Kajakowej PŁONIA Regionalnego Oddziału Szczecińskiego PTTK zaprasza w dniach 4-7 sierpnia 2016 r. na 40 Ogólnopolski Spływ Kajakowy PLATANOWE LISCIE 2016. Jest to jednocześnie Centralny Spływ Kajakowy PTTK. Trasa : urokliwa rzeczka Płonia.

więcej informacji
Włocławski Klub Wodniaków informuje, że z powodu bardzo niskiego stanu wody w rzece Zgłowiączce związanego m. in. z budową nowej kopalni odkrywkowej XXIV Ogólnopolski Spływ Kajakowy na Zgłowiączce odbędzie się w zaplanowanym terminie 13-15.05.2016 r. ale na rzece Wiśle (Włocławek - Toruń, 55 km). Prosimy o zapoznanie się z regulaminem imprezy.

więcej informacji

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że w dniu 23.04.2016 r. ZG PTTK zatwierdził wybór Kol.Tomasza Malinowskiego na funkcję przewodniczącego oraz Kol. Bożeny Siczek na funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Turystyki Kajakowej ZG PTTK.
W dniu 16 kwietnia 2016 r. Biuro Promocji Miasta i Turystyki we Wrocławiu organizuje na Bulwarze Dunikowskiego imprezę kulturalno-rekreacyjną, której celem jest przybliżenie mieszkańcom i turystom tego miejsca, oraz pokazanie jego potencjału rekreacyjnego. Wrocławski Klub Wodniaków PTTK WIADRUS zaprasza wszystkich kajakarzy do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

więcej informacji
Klub Turystyki Kajakowej PTTK PTASI USKOK oraz MUKS PLUM zapraszają w dniach 3-8 maja 2016 r. w ramach XI Tygodnia Białych Wód na Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Lądecką i Nysą Kłodzką.

regulamin     karta zgłoszenia

W dniach 10-13 marca 2016 r. w Centrum Wystawienniczym przy ul. Marsa 56c w Warszawie odbędą się 28 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA . Szczególnie zapraszamy w sobotę na cykl prezentacji w ramach "Dnia Kajakarza" oraz wręczenie nagród "Przyjaznego Brzegu".

program prezentacji

Wrocławski Klub Wodniaków PTTK WIADRUS zaprasza w sobotę 19 marca 2016 r. na XV Jubileuszowy Zimowy Spływ Kajakowy „Pożegnanie zimy” Oława 2016 - do przepłynięcia 13 km, a potem - ognisko i znikaj nam "Marzanno"! Wiosna idzie...

więcej informacji

Oddział PTTK w Pile wraz z Klubem Turystyki Kajakowej GWDA zapraszają w sobotę 19 marca 2016 r. na XIII Wielodyscyplinowy Rajd Turystyczny WIOSENNE PRZEBUDZENIE 2016, a w szczególności na trasę spływu Piławą i Gwdą.

więcej informacji

Klub Turystyki Kajakowej PTASI USKOK oraz MUKS PLUM wraz z Komandorem Spływu zapraszają w dniach 17-20 marca 2016 r. wszystkich zwolenników pływania kajakami i dobrej zabawy na reaktywowany XXXII Ogólnopolski Spływ Kajakowy BIAŁA DAMA 2016 odbywający sie w Kotlinie Kłodzkiej.

więcej informacji

20 stycznia 2016 r. o godz. 19:00 w Warszawie w Kawiarni "Południk ZERO", ul. Wilcza 25, odbędzie się pokaz filmowej opowieści o wyprawie "Szwecja 2015 - wędrówki kajakowe w górach skandynawskich oraz w Sztokholmie", autor Janusz Kaczmarczyk.
Zapraszamy wszystkich kajakarzy i sympatyków do zapoznania się z kalendarzem imprez na 2016 r.

więcej informacji ...

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że Kol. Marek Głowacki złożył rezygnację z pełnienia obowiązków Przewodniczącego Komisji oraz udziału w pracach Komisji z dniem 1 stycznia 2016 r. Komisja dziękuje Kol. Markowi Głowackiemu za wieloletnią pracę w Komisji oraz aktywną działalność na rzecz rozwoju turystyki kajakowej.

list     więcej informacji ...