Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że Krajowa Konferencja Turystyki Kajakowej PTTK połączona z wyborem składu komisji na lata 2018-20121 odbędzie się w dniu 10 marca 2018 r. w Warszawie, ul. Kasprowicza 40. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konferencji.

regulamin   zgłoszenie delegata
13 stycznia 2018 r. (sobota) o godz. 18:00 w "CORSO " przy ul. Elektoralnej 23 w Warszawie odbędzie się pod patronatem Towarzystwa Polska-Litwa-Łotwa-Estonia "KAJEL" publiczna premiera filmu Janusza Kaczmarczyka "Norwegia 2017 - wędrówki kajakowe (i nie tylko) po fiordach, rzekach i górach Pólnocnej Norwegii". Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o uprzednie zgłoszenia. Wstęp wolny.

zgłoszenia ....
Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że w dniach 10-12 listopada 2017 r. w Soczewce koło Płocka odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Instruktorów Kajakarstwa organizowana w ramach programu „Płyń po zdrowie”. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy. Termin zgłoszeń upływa 30 października 2017 r.

zaproszenie     karta zgłoszenia     program

Fundacja Rok Rzeki Wisły w ramach obchodów Roku Wisły zaprasza 20 października 2017 r. o godz 16:00 na chzrest i wodowanie największej na Wiśle drewnianej szkuty wiślanej (dł. 18 m, ciężąr 10 t !). Jednostka zostanie zwodowana w Porcie Czerniakowskim z dużej wysokości za pomocą najnowocześniejszego w Polsce sprzętu.

więcej informacji ....
Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK prosi o przysyłanie zgłoszeń do kalendarza ogólnopolskich imprez kajakowych na załączonym formularzu. Kalendarz zostanie zamieszczony w "Informatorze Kajakarza 2018" oraz w internecie.

zgłoszenie ...

3 września 2017 r. o godz. 12:45 Aleksander Doba zakończył w miejscowości Le Conquet (Bretania) we Francji swoją Trzecią Transatlantycką Wyprawę Kajakową . W 111 dni przepłynął ponad 4100 mil morskich pokonując kajakiem trasę z Ameryki Północnej do Europy. Gratulujemy !


W dniach 15-17 wrzesnia 2017 r. odbęzie się Międzynarodowy Dzień Kajakarza "Kayakmania – Koronowo 2017". Jest to impreza o charakterze sportowo-rekreacyjnym połączona z piknikiem oraz promujaca turystykę wodną i walory turystyczno - krajoznawcze Zalewu Koronowskiego.

więcej informacji ....
W sobotę, 9 września 2017 r., odbędzie w Warszawie cykl imprez pod hasłem " Święto Wisły" (zabawy sportowo rekreacyjne, warsztaty, pokazy, wystawy ect.). Punktem kulminacyjnym będzie wieczorna parada łodzi. Hasłem przewodnim jubileuszowej, dziesiątej edycji wydarzenia jest Rok Rzeki Wisły.

więcej informacji ....
W dniach 11 - 15 sierpnia 2017 r. Oddział Miejski PTTK w Lubliniw im. Stanisława Janowskiego i Klub Turystyki Kajakowej PTTK CIERNIK orgzanizują na rzekach Bystrzyca i Wieprz Centralny Spływ Kajakowy PTTK z okazji 700 lecia miasta Lublin. Zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.lublin.pttk.pl/.


Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku i Klub Turystyczny SZUWAREK z Nowego Dworu Gdańskiego zapraszaja w dniach 16-18 czerwca 2017 r. na XIV Spływ Wodami Żuław.

regulamin
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w ramach kampanii społecznej „ABC bezpiecznego wędrowania” ogłasza ogólnopolski konkurs pt. „ORGANIZATOR GODNY ZAUFANIA” adresowany do organizatorów imprez turystyki aktywnej. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

regulamin     karta zgłoszenia

Klub Turystyczny PTTK SZUWAREK W Nowym Dworze Gdańskim zaprasza w dniach 22-23 kwietnia 2017 r. na Wiosenny Spływ Kajakowy rzeka Drwęcą.

więcej informacji ...

Oddział Kujawski PTTK i Włocławski Klub Wodniaków PTTK zapraszają na spotkanie z Tomaszem Krajewskim, autorem książki „Wisłą w głąb Polski” w dniu 23 marca 2017 r. (w czwartek) o godzinie 17.00 na Miejskiej Przystani Wodnej nad Wisłą przy ul. Piwnej 1a we Włocławku. W czasie spotkania pokazane zostaną zdjęcia obrazujące bieg Wisły od jej źródeł w Beskidzie Śląskim aż po ujście do Bałtyku, a także liczne znajdujące się nad nią miasta, miasteczka i wioski.
W dniach 16-19 marca 2017 r. w Warszawie w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56 c. odbędzie się 29. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Szczególnie serdecznie zapraszamy w sobotę na "Dzień Kajakarza z Magazynem Wiosło".
Zapraszamy wszystkich kajakarzy i sympatyków do zapoznania się z "Informatorem Kajakarza 2017" oraz kalendarzem imprez na 2017 r.

więcej informacji ...

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że w dniach 10-13 listopada 2016 r. w Soczewce koło Płocka odbędzie się XLV Zlot Przodowników Turystyki Kajakowej PTTK, Ogólnopolska Konferencja Instruktorów Kajakarstwa oraz Integracyjne Spotkanie programowe „Płyń po zdrowie”. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy. Termin zgłoszeń upływa 30 października 2016 r.

regulamin     karta zgłoszenia

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK prosi o przysyłanie zgłoszeń do kalendarza ogólnopolskich imprez kajakowych na załączonym formularzu. Kalendarz zostanie zamieszczony w "Informatorze Kajakarza 2017" oraz w internecie.

zgłoszenie ...

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 25 lipca 2016 roku odszedł na zawsze nasz niezrównany Przyjaciel i serdeczny Kolega ,wieloletni organizator spływów kajakowych "Metalowcy" na Mazurach , współzałożyciel i były Prezes Klubu Turystyki Kajakowej "PTASI-USKOK" we Wrocławiu. Leszek Pękalski "Lolek" . Miał 71 lat. Na ostatnią trasę odpłynął rzeką bez powrotu.

KTK PTASI USKOK, KTKaj ZG PTTK


Szczeciński Klub Turystyki Kajakowej PŁONIA Regionalnego Oddziału Szczecińskiego PTTK zaprasza w dniach 4-7 sierpnia 2016 r. na 40 Ogólnopolski Spływ Kajakowy PLATANOWE LISCIE 2016. Jest to jednocześnie Centralny Spływ Kajakowy PTTK. Trasa : urokliwa rzeczka Płonia.

więcej informacji
Włocławski Klub Wodniaków informuje, że z powodu bardzo niskiego stanu wody w rzece Zgłowiączce związanego m. in. z budową nowej kopalni odkrywkowej XXIV Ogólnopolski Spływ Kajakowy na Zgłowiączce odbędzie się w zaplanowanym terminie 13-15.05.2016 r. ale na rzece Wiśle (Włocławek - Toruń, 55 km). Prosimy o zapoznanie się z regulaminem imprezy.

więcej informacji

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że w dniu 23.04.2016 r. ZG PTTK zatwierdził wybór Kol.Tomasza Malinowskiego na funkcję przewodniczącego oraz Kol. Bożeny Siczek na funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Turystyki Kajakowej ZG PTTK.
W dniu 16 kwietnia 2016 r. Biuro Promocji Miasta i Turystyki we Wrocławiu organizuje na Bulwarze Dunikowskiego imprezę kulturalno-rekreacyjną, której celem jest przybliżenie mieszkańcom i turystom tego miejsca, oraz pokazanie jego potencjału rekreacyjnego. Wrocławski Klub Wodniaków PTTK WIADRUS zaprasza wszystkich kajakarzy do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

więcej informacji
Klub Turystyki Kajakowej PTTK PTASI USKOK oraz MUKS PLUM zapraszają w dniach 3-8 maja 2016 r. w ramach XI Tygodnia Białych Wód na Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Lądecką i Nysą Kłodzką.

regulamin     karta zgłoszenia

W dniach 10-13 marca 2016 r. w Centrum Wystawienniczym przy ul. Marsa 56c w Warszawie odbędą się 28 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA . Szczególnie zapraszamy w sobotę na cykl prezentacji w ramach "Dnia Kajakarza" oraz wręczenie nagród "Przyjaznego Brzegu".

program prezentacji

Wrocławski Klub Wodniaków PTTK WIADRUS zaprasza w sobotę 19 marca 2016 r. na XV Jubileuszowy Zimowy Spływ Kajakowy „Pożegnanie zimy” Oława 2016 - do przepłynięcia 13 km, a potem - ognisko i znikaj nam "Marzanno"! Wiosna idzie...

więcej informacji

Oddział PTTK w Pile wraz z Klubem Turystyki Kajakowej GWDA zapraszają w sobotę 19 marca 2016 r. na XIII Wielodyscyplinowy Rajd Turystyczny WIOSENNE PRZEBUDZENIE 2016, a w szczególności na trasę spływu Piławą i Gwdą.

więcej informacji

Klub Turystyki Kajakowej PTASI USKOK oraz MUKS PLUM wraz z Komandorem Spływu zapraszają w dniach 17-20 marca 2016 r. wszystkich zwolenników pływania kajakami i dobrej zabawy na reaktywowany XXXII Ogólnopolski Spływ Kajakowy BIAŁA DAMA 2016 odbywający sie w Kotlinie Kłodzkiej.

więcej informacji

20 stycznia 2016 r. o godz. 19:00 w Warszawie w Kawiarni "Południk ZERO", ul. Wilcza 25, odbędzie się pokaz filmowej opowieści o wyprawie "Szwecja 2015 - wędrówki kajakowe w górach skandynawskich oraz w Sztokholmie", autor Janusz Kaczmarczyk.
Zapraszamy wszystkich kajakarzy i sympatyków do zapoznania się z kalendarzem imprez na 2016 r.

więcej informacji ...

Komisja Turystyki Kajakowej ZG PTTK informuje, że Kol. Marek Głowacki złożył rezygnację z pełnienia obowiązków Przewodniczącego Komisji oraz udziału w pracach Komisji z dniem 1 stycznia 2016 r. Komisja dziękuje Kol. Markowi Głowackiemu za wieloletnią pracę w Komisji oraz aktywną działalność na rzecz rozwoju turystyki kajakowej.

list     więcej informacji ...