Warszawski Klub Przodowników Turystyki Kajakowej "RETMANI"

Spływ kajakowy na Litwie rzekami Salčia, Merkys, Nemunas

31.07-15.08.2004 r.

Organizator: WARSZAWSKI KLUB PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI KAJAKOWEJ "RETMANI"
Komandor:
V-ce Komandor:
Ryszard Wierzbicki (Przodownik TK I st. nr. leg 3477)
Robert Wierzbicki

INFORMACJE I REGULAMIN

W tym roku mamy przyjemność organizować spływ na Litwie po raz piąty.

Termin spływu:

Wyjazd z Warszawy w piątek 30 lipca w godzinach popołudniowych – o szczegółach uczestnicy zostaną poinformowani.

Powrót do Warszawy w niedzielę 15 sierpnia po południu.

Trasa spływu:

Rzeki, którymi będziemy spływać przecinają pierwotną puszczę Rudnicką – znaczna część naszej trasy będzie miała miejsce w niezwykle malowniczym największym na Litwie Dżukijskim Parku Narodowym. Park poprzecinany przez 30 rzek i rzeczek ze swoimi 48 jeziorami jest ostoją nieskalanej przyrody – lasów, torfowisk, podmokłych łąk i bagien. Krajobraz ten uzupełniają nieliczne wioski o tradycyjnej architekturze. Bezludne okolice uchroniły się jak dotąd przed masowym najazdem turystów. Oferowane spływy przez nieliczne polskie, lub litewskie biura podróży ograniczają się do rzeki Uły i niewielkiego, dolnego odcinka Mereczanki (Merkys). Trasa naszego spływu będzie przebiegała początkowo górnymi odcinkami rzek, o których niewiele dotychczas wiadomo. W związku z tym należy liczyć się z niespodziankami, co niewątpliwie podnosi atrakcyjność wyprawy. Miejsce rozpoczęcia spływu ustalimy w późniejszym terminie (w miarę zdobytych informacji), a być może już na miejscu. Spływ zakończymy na rzece Niemen (Nemunas)..

Długość spływu: około 200 km

Trasa spływu podzielona zostanie na etapy o przeciętnej długości ok 20 km . O długości i organizacji poszczególnych etapów będzie informował uczestników Komandor spływu sukcesywnie.

Przewidywany koszt spływu (wpisowe): 350zł - rozliczenie kosztów nastąpi po zakończeniu spływu (jest szansa na zmniejszenie kosztów)

W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają:

Uczestnicy zobowiązani są zapewnić sobie we własnym zakresie:

Warunki uczestnictwa:

Obowiązki uczestnika spływu:

Uwagi końcowe:

Szczegółowych informacji udziela i przyjmuje zgłoszenia:

Komandor Spływu Ryszard Wierzbicki , tel: (0-22) 893 90 43 (wieczorem) lub 0 609 505 564
V-ce Komandor Robert Wierzbicki (0-22) 893 90 43 (wieczorem), lub. 0 603 454 039, e-mail: rwierzbicki@poczta.onet.pl