KURS INSTRUKTORÓW REKREACJI RUCHOWEJ

ze specjalnością kajakarstwo (część specjalistyczna)

5 – 20 sierpnia 2006 r.

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa organizuje część specjalistyczną kursu Instruktorów Rekreacji Ruchowej ze specjalnością kajakarstwo. Kurs odbędzie się w dniach 5-20.08.2006 r. w Mierkach k/Olsztynka. W czasie kursu uczestnicy zapoznają się z metodyką nauczania pływania kajakiem, przeszkolą się z zakresu bezpieczeństwa na wodzie i udzielania pierwszej pomocy oraz poznają zasady dotyczące organizacji spływów kajakowych.

Uczestnicy szkolenia powinni przybyć do Ośrodka Fundacji Mierki nad jez. Pluszne w dniu 5.08.br do godz. 13.00. Zainteresowanym umożliwimy dojazd z Dworca PKP w Olsztynku w dniu 5.08. br – odjazd o godz. 12.00.

Uczestnicy zakwaterowani będą we własnych namiotach, mają zapewniony obiad, a śniadania i kolacje przygotowywać będą we własnym zakresie. (koszt produktów uwzględniono w ramach wpisowego). Zainteresowani mogą również rezerwować noclegi w domkach campingowych.

Kandydaci na kurs powinni spełniać następujące warunki:

1. wykształcenie średnie,
    2. ukończenie części ogólnej kursu Instruktorów Rekreacji Ruchowej (nie dotyczy osób ubiegających się o uprawnienia IT PZKaj lub Przodownika Tkaj PTTK),
    3. umiejętność pływania oraz zaświadczenie lekarskie dopuszczające do udziału w szkoleniu,
    4. wpłacenie wpisowego w wysokości 590 zł. (lub 870 zł z noclegami w domkach) na konto Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa, ul. Modlińska 14, 03-216 Warszawa, w PKO BP nr 30 1020 1156 0000 7902 0064 4310
    5. niezwłoczne nadesłanie kwestionariusza wraz z załącznikami oraz potwierdzeniem wpłaty na adres Kierownika Kursu – Jerzy Świtek,ul. Kwiatkowskiego 100B/7, 81-154 Gdynia

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń to 10.07.2006r - ilość miejsc ograniczona

Uczestnicy kursu powinni posiadać następujące wyposażenie:

1. namiot, materac, śpiwór (nie dotyczy nocujących w domkach),
    2. wiosło, kamizelkę asekuracyjną lub ratunkową,
    3. naczynia i sztućce,
    4. odzież sportową, przeciwdeszczową, strój kąpielowy.

Osobom zakwalifikowanym na szkolenie zostanie przesłany program kursu. W trakcie szkolenia osoby, które spełniają dodatkowe wymagania mogą ubiegać się o uprawnienia Instruktora Turystyki PZKaj st III i przodownika turystyki kajakowej PTTK.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem jswit@o2.pl